Report 23.5.2015 OCELOT, BLACKBULL, Jihlava, Klub Ježek

SAMSUNG CSC
 

23.5.2015 OCELOT, BLACKBULL, Jihlava, Klub Ježek

K napsání reportáže z této akce se nechávám inspirovat až dnes, když lezu do dodávky. Po otevření dveří mně omráčily alkoholové výpary a´ la rum, kontušovka, čert a pivo. Soubor tedy dorazil šťastně domů! Ale od začátku : S odjezdem do Jihlavy nemáme kupodivu žádný problém, všichni jsou na místě včas a zbytek sbíráme po cestě. Hned po nástupu do auta Pavouk opět rozjíždí svoji humoristickou šou a zamýšlí se nad problémem, který vznikl na jisté stavbě, kde dělník zuřivě kopal krumpáčem do předmětu pod zemí, který měl na konci vrtulku a divil se, kterej blbec dal pod zem ten krám s vrtulkou. Nabíráme Robina, který už je připraven (skoro) na dnešní anabázi. Do auta se dostávají soudky s plzní, plechovky s plzní a spousta různých napěchovaných tašek. Robin hlásí : Dneska budou řízky! A naráží soudek. O to, že nebude odběr, nemám strach. Pavouk nastavuje na pětilitrový soudek pětilitrovou sklenici od okurek…Další zastávka je Pájka s Jitkou a jak to tak vypadá, dnes se Pájka nebude ptát, jestli má vzít taky trička. Takže v dodávce nás přibývá a my jedeme dál. Další zastávka jsou další dva borci a posledního cestujícího nabíráme v Želetavě, tam přibíhá Jeníček a já se radši neohlížím dozadu, protože mi není jasný, kde vlastně všichni ti lidé sedí! Po cestě excelují Robin s Pavoukem, takže cesta krásně ubíhá. Blížíme se k Vílanci, a samozřejmě, že zezadu se ozve naléhavý Pájkův hlas – Šneku, víš, co máš dělat? No jasně, to ti přece nemůžeme udělat, abysme ti nezastavili na pumpě, vole. Bába za pultem už se na tebe třepe, a tys ji taky určitě dlouho neviděl. Zastavujeme a opravdu – Pájka vybíhá z auta, nedívá se doleva, doprava a prchá do útrob pumpy. Zde je zřejmě uchvácen vystaveným zbožím, plnými regály, pumpařkou, a právě vytřenou podlahou. Celá tlupa bere útokem venkovní posezení, protože hoši zde zmerčili dvě kočičky, které nevypadají špatně. Zřejmě se nás ale poněkud lekají, protože po našem nájezdu prchají do auta a mizí pryč. Robin rozbaluje svoje výčepní nářadí zde venku a déšť nedéšť – točit se prostě musí.

Jedeme a je tu Jihlava, v Ježkovi sedí už celkem slušné osazenstvo. Ládujeme hned věci do šatny a stavíme bedny. Vtom přichází Marťas a praví, že Robin sedí u stolu a je zcela zdrcen. Jeho tvář prý odráží nesmírné utrpení a prý je na zhroucení. Nejdřív se děsím, co se děje a pak to přichází: ON SI VOLE DOMA ZAPOMNĚL TY ŘÍZKY, CO SMAŽIL ! DAL JE POD PEŘINU, ABY NEVYSTYDLY A ZAPOMNĚL JE TAM!! Dostávám záchvat smíchu a hned je mi jasný, proč je na stole pětilitrová láhev okurek, ale k okurkům pořád něco chybí. Jdu k baru a samozřejmě si Robina hezky vychutnávám, stejně tak i osazenstvo stolu a hitem večera jsou samozřejmě řízky zapomenuté pod peřinou. Kam se Robin hne, všude slyší : Tys sprej zapomněl řízky pod peřinou?? Mimochodem, tyhle situace já přímo zbožňuju a ve finále nesu ke stolu tašku, kterou Robin v zoufalství zapomněl v šatně, vyndávám z ní pecen nakrájeného chleba a ptám se : Kde jsou ty řízky? Je mi odpovězeno – Pod peřinou přece, vole!

Jdeme na plac a hned od začátku vše funguje jak má – hraje se nám perfektně. Až k posledním dvěma písničkám. Tady najednou přestávám slyšet basu – no jistě, pán si v záchvatu vypnul na base snímače, proto nemůže basu jaksi slyšet! Zezadu od Pájky slyším podivné zvuky – bum, bum,, bum, jako by dědeček s babičkou hledali v lese Budulínka s bubínkem a houslemi. Pájka dělá, že se jako nic neděje, ale jeho cenťák má poruchu. Povolily se dráty a dělá to jen bum bum bum. Během našeho koncertu taky padají občas mikrofony z bicích, ale na to jsme si už zvykli. Koncert také zpestřuje Pavouk, který si vyžaduje po každé písničce rum. Nemyslí to samozřejmě vážně, ale ten rum začínají nosit kamarádi pankáči z Pelhřimova a proto raději ohlašuju další písničku vždy co nejrychleji, aby ten rum nestihl vypít. Je tu finále, my přidáváme ještě jeden vál a spokojeně odcházíme. I přes některé drobnosti se nám to moc líbilo, stejně tak byli zřejmě spokojeni podle ohlasů i návštěvníci. Pakujeme se a po nás se připravují kamarádi z kapely Blackbull. A to je taky vysoce výživný koncert, protože Blackbull to dává naprosto skvěle. Zde je super zpěvačka se super kapelou. „Teď vám zahrajeme jednu pomalejší věc, ale Oceloti slibovali, že mají novej ploužák a já jsem ho neslyšela“, praví Lucka. Vzápětí odpovídá Filip :“ To je v pořádku, oni ten ploužák hráli, akorát byl trochu rychlejší. Oni to tak mají nastavený“,hahahahahaha.

Pokoncertní párty probíhá u jednoho dlouhého stolu, kdy na jednom konci perlí Robin se svými hláškami a na druhém konci máme Pavouka, který se rozjel na plný pecky a solí do nás jeden špek za druhým. Bolí mě břicho a už se nemůžu smát, protože tohle je fakt nářez. Fofo, ten zaujímá pozici tradičně na baru a jen tak ho z té barové židličky nikdo nedostane. Mám podezření, že na tu stoličku někdo vylil vteřiňák, protože Fofo se prostě nehne. Příčinou však zřejmě bude nejen dobré pivo, ale i sympatická barmanka Péťula. Šnek dnes taky jaksi nespěchá domů, a tak nám je v Ježkovi do dvou do rána celkem fajn.

Odjezd. To je trošku problém. Auto už venku klape, všichni jsou uvnitř – až na Fofáče. Ten nechce jít ani za nic. Vysílám znovu rychlou spojku zpátky do klubu, ale Fofáč prý půjde jenom, když pro něj půjdu já. Tak já jdu. Fofáče nacházím u barového pultu a v pivní sklenici má brčko. Brčko vyndávám ven ze sklenice, pivo dopíjím a Fofo hlásí – No vidíš, to jsem přesně potřeboval, aby někdo udělal. Jinak bych tady seděl asi do rána! Na zpáteční cestě se vyhýbáme benzínkám co to jde. Zezadu se ozývá hulákání, třískání lahví a různé klasické věty, typu : Nebrzdi tak, kurva, teď jsem se polil pivem…..dá si ještě někdo pukavce?…..a na pumpě nebudeme zastavovat?…..Loučíme se s Jeníčkem v Želetavě a jedeme vylodit Pájku. Fofo, který spí vpředu uprostřed vedle mě, má v ruce otevřeného pukavce a ten mu vzápětí padá na zem. Zastavujeme, Pájkovi vylézají ven a Fofo se cpe ven přes Šnekův volant, že se jde jako vyčůrat. Trvá mu to dlouho, Šnek si tedy sedá za volant a hlásí – tak co, jedeme ne? Vtom se probouzí Pavouk a my slyšíme zezadu : Kurva, kde je Fofáč? Oznamuji mu, že jsme ho museli nechat v Jihlavě, protože nechtěl jet. No to kurva néé, to se pro něj musíme vrátit, přece ho tam nenecháme. Kdepak, Šnek zařazuje kvalt a pomalu se rozjíždíme. Pavouk zuří, že jsme nechali Fofáče v Jihlavě, Šnek zastavuje a Fofo leze přes volant zpět do auta. A Pavouk ho vítá : „To je dost, kde kurva seš, ty malej tlusťochu?No a to je konec naší jihlavské anabáze. Akci hodnotíme jako perfektní, v Ježkovi jako vždy skvělí lidi, personál, zvukař a výborný Blackbull. Díky všem!         Heinrich